Najczęściej kupowane

Kociołek żeliwny, palenisko, trójnóg - w co się warto zaopatrzyć do ogniska w ogrodzie?

Kociołek żeliwny, palenisko, trójnóg - w co się warto zaopatrzyć do ogniska w ogrodzie?

Urządzenie ogniska w przydomowym ogrodzie to świetna atrakcja i urozmaicenie wieczorów w ciepłych miesiącach roku. Zgromadzenie bliskich i przyjaciół w jednym kręgu, wokół tańczących płomieni, stwarza niepowtarzalną i niezwykle przyjemną atmosferę. Rozpalony ogień może także posłużyć do przyrządzenia różnorodnych i aromatycznych potraw. Z pewnością przyda się wówczas kociołek żeliwny - sprawdź, jakie powinien mieć cechy oraz co jeszcze będzie potrzebne.

Rozpalenie ognia

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, w którą trzeba się zaopatrzyć, aby zorganizować ognisko w ogrodzie, to palenisko. Jest ono bardzo ważne, aby rozpalony ogień był pod kontrolą, a płomienie nie wydostały się poza wyznaczoną przestrzeń, nawet w przypadku silnych podmuchów wiatru. Odpowiednie palenisko umożliwia także rozpalenie ognia o płomieniach odpowiedniej wielkości i wysokości, które są niezbędne, aby przyrządzać potrawy z pomocą kociołka żeliwnego czy rusztu.

Trójnóg - podstawa gotowania i grillowania

Aby rozpalony ogień mógł posłużyć nie tylko do pieczenia chleba i kiełbasek na kijach oraz ziemniaków w żarze, warto zaopatrzyć się w trójnóg. Jest to stojak posiadający trzy nogi oraz specjalny uchwyt, na którym można umieścić ruszt lub kociołek żeliwny. Ważne jest, aby trójnóg wykonany był z wysokiej jakości materiału. Najbardziej polecane są te modele, które, które malowane są metodą proszkową, dzięki czemu są odporne na żar ognia oraz unoszący się wokół dym. Ponadto, odpowiedni trójnóg powinien posiadać wygodny i łatwy w obsłudze mechanizm regulacji, który pozwala w prosty sposób ustawić optymalną wysokość rusztu lub kociołka.

Kociołek żeliwny - naczynie do gotowania

Posiadanie kociołka umożliwia przyrządzanie na ognisku różnorodnych potraw. Umożliwia podsmażanie i gotowanie produktów. Powinien być wykonany z żeliwa, dzięki któremu ciepło wewnątrz naczynia rozprowadzane jest równomiernie, a także zostaje ono długo utrzymywane. Wykonanie kociołka z tego materiału gwarantuje także dobrą wytrzymałość naczynia, które będzie spełniało swoją rolę przez długie lata. W ofercie naszego sklepu dostępne są kociołki o zróżnicowanej pojemności, mające od 6 do 16 litrów, które pozwalają przygotować posiłek dla różnej ilości osób. Oferta zawiera także różne rodzaje kociołków: węgierskie oraz afrykańskie, które różnią się od siebie kształtem. Dostępne są także kociołki emaliowane, które pokryte są warstwą emalii, zapobiegającą przywieraniu potraw do ścianek, a także ułatwiającą jego czyszczenie. Posiadanie tego naczynia pozwala na przyrządzanie zup, gulaszu, potrawek czy duszonek na ognisku.

Grill

Oprócz kociołka żeliwnego warto zaopatrzyć się w grilla, który daje możliwość pieczenia i smażenia na ogniu. Pozwala połączyć tradycyjne ognisko z popularnym ostatnio grillowaniem. Ruszt, podobnie jak kociołek, można z łatwością zawiesić nad ogniem z pomocą trójnogu i sprawnie regulować jego wysokością, aby uzyskać optymalny poziom smażenia.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Polecane produkty

 • Darmowa
  Wysyłka

  Grill ogrodowy na trójnogu to doskonały produkt na spotkania ze znajomymi w ogrodzie i nie tylko. Trójnóg malowany jest metodą proszkową co zwiększa jego wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Prosta oraz zrozumiała regulacja rusztu pozwala na bezproblemowe balansowanie na wysokości grilla. Masywny ruszt wykonany z 5mm prętów utrzyma dużą ilość jedzenia.

  250,00 zł
 • Darmowa
  Wysyłka

  Grill ogrodowy jest wykonany ręcznie z dbałością o detale. Fakt, iż grill wykonany jest z metalu daje gwarancję wytrzymałości wyrobu. Trójnóg pomalowany jest metodą proszkową co chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kołowrotek przymocowany do góry trójnogu umożliwia łatwą zmianę wysokości rusztu. Innowacyjne umieszczenie rusztu pozwala kierować...

  260,00 zł
 • Darmowa
  Wysyłka

  Nietuzinkowy grill ogrodowy posiada malowany proszkowo trójnóg, który nie jest podatny na warunki atmosferyczne. Grill posiada kołowrotek, który daje możliwość bezproblemowej zmiany wysokości rusztu. Produkt dzięki swojemu urokowi upiększy ogród oraz podniesie standard otoczenia domu.

  270,00 zł
 • Darmowa
  Wysyłka

  Grill ogrodowy na trójnogu malowanym metodą proszkową to produkt przeznaczony do użytku na świeżym powietrzu. Mieszczący się na górze trójnogu kołowrotek pozwala w łatwy sposób zmienić wysokość rusztu. Elegancka stylistyka oraz wysoka funkcjonalność to tylko jedne z licznych zalet tego produktu.

  290,00 zł

gama_produktow.png

Szeroka gama produktów

14_dni_zwrotu.png

14 dni na zwrot towaru

darmowa_dostawa.png

Darmowa dostawa

opinie.png

99% pozytywnych opini

My, Polacy, jesteśmy prawdziwymi Grillomaniakami !

Grillowanie to nie tylko smak pieczonego mięsa lub warzyw, ale przede wszystkim spotkania ze znajomymi i rodziną. Nic nie smakuje tak dobrze, jak gorące danie z grilla lub kociołka w gronie najbliższych. Grillomaniak.pl to idealne miejsce, by zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, niezbędny do grillowania, wędzenia czy gotowania na powietrzu. Prezentujemy bogatą ofertę grilli ogrodowych na trójnogach, palenisk ogrodowych, wędzarni, a także kociołków węgierskich oraz kociołków żeliwnych. Z naszym sprzętem każdy letni wieczór będzie kojarzył się z wyśmienitymi smakami i pozostanie niezapomniany!

Kontakt z nami

 • WARGO
 • Międzyrzecz

hand_made.png