Najczęściej kupowane

Czyszczenie grilla ogrodowego | grillomaniak.pl

Czyszczenie grilla ogrodowego | grillomaniak.pl

Czyszczenie grilla ogrodowego

Grillowanie to bardzo przyjemna część sezonu wiosenno-letniego. Uwielbiamy biesiadować i spędzać czas z bliskimi na świeżym powietrzu. Przyrządzanie posiłków na grillu sprawia nam ogromną przyjemność, niestety jego czyszczenie już nie. Można jednak z tą czynnością sobie skutecznie poradzić. Sprawdźmy, w jaki sposób?

Czyszczenie rusztu

Oczyszczanie rusztu najlepiej zacząć, gdy jest jeszcze ciepły i tłuszcz nie zdąży zaschnąć. Niezbędna będzie druciana szczotka, przy pomocy której usuniemy wszystkie resztki jedzenia. Kiedy ruszt będzie chłodny, możemy odpowiednimi preparatami dokładnie umyć metalowe pręty.

Wskazówka!

Przywieraniu żywności do rusztu można zapobiec poprzez stosowanie aluminiowych tacek. Jeśli grillujemy bez tacek, warto posmarować ruszt olejem, później będzie nam zdecydowanie łatwiej go czyścić. Pamiętajmy - jedzenie przyrządzone na czystym ruszcie jest zdrowsze i, co ważne, dużo smaczniejsze.

Czyszczenie grilla węglowego

Kiedy wyczyścimy ruszt, kolejnym krokiem jest usunięcie popiołu z dna grilla lub paleniska. Zawsze czekamy aż popiół będzie wypalony i ostudzony. Do mycia grilla można użyć szczotki drucianej, wody z płynem do mycia naczyń, albo specjalnych preparatów. Po umyciu grill należy dokładnie wysuszyć, najlepiej na świeżym powietrzu, aby nie dopuścić do pojawienia się rdzy.

Konserwacja grilla przed zimą

Po zakończeniu sezonu grillowego, dokładnie myjemy wszystkie części grilla, zgodnie z powyższymi wskazówkami. Na zimę sprzęt ogrodowy należy schować, np. na strychu lub w garażu. Ochronimy wówczas nasz grill przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, takich jak śnieg, deszcz czy mróz.  

Czysty grill to zapewnienie sobie i bliskim zdrowego i bezpiecznego przyrządzania potraw. Konserwacja grilla gwarantuje także jego prawidłowe funkcjonowanie oraz długi okres użytkowania.

Jeśli chcemy cieszyć się grillem przez długi czas, to oczywiste, że musimy o niego dbać. Pamiętajmy jednak, że tylko kiedy zaopatrzymy się w solidny sprzęt do grillowania, mamy pewność, że nasze starania o zachowanie jego konserwację nie pójdą na marne. W ofercie sklepu znajdziemy grille wykonane ze stali czarnej, a także stali nierdzewnej.

Grill ogrodowy na trójnogu - propozycja grilla dla Ciebie

Grill ogrodowy na trójnogu jest bardzo ciekawym i efektownym sprzętem. Sprawdza się podczas grillowania na działkach, w ogródkach, a nawet na tarasie. Jego konstrukcja jest bardzo stabilna, bez obaw sprawdzi się na każdej powierzchni. Ruszt grilla zawiesza się za pomocą specjalnego łańcucha na styku trójnogu. Grill trójnóg to z pewnością dobry wybór dla fanów grillowania. Aby zapoznać się ze szczegółową ofertą tych sprzętów, warto odwiedzić stronę sklepu Grillo Maniak. Grill trójnóg można z łatwością zdemontować i bez problemu czyścić wszystkie jego elementy.

Zalety grilla na trójnogu

Grill ogrodowy na trójnogu ma bardzo ciekawy wygląd, dlatego z powodzeniem spełni funkcje dekoracyjne w naszym ogrodzie. Jest to sprzęt bardzo funkcjonalny, możemy ustawić go na dowolnej powierzchni. Ponadto jest lekki i łatwy do przenoszenia w różne miejsca. Dodatkowym atutem grilla na trójnogu jest możliwość regulacji wiszącego rusztu - mamy wówczas większą kontrolę nad grillowanymi produktami.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

Polecane produkty

 • Darmowa
  Wysyłka

  Grill ogrodowy na trójnogu to doskonały produkt na spotkania ze znajomymi w ogrodzie i nie tylko. Trójnóg malowany jest metodą proszkową co zwiększa jego wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Prosta oraz zrozumiała regulacja rusztu pozwala na bezproblemowe balansowanie na wysokości grilla. Masywny ruszt wykonany z 5mm prętów utrzyma dużą ilość jedzenia.

  179,00 zł
 • Darmowa
  Wysyłka

  Grill ogrodowy jest wykonany ręcznie z dbałością o detale. Fakt, iż grill wykonany jest z metalu daje gwarancję wytrzymałości wyrobu. Trójnóg pomalowany jest metodą proszkową co chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kołowrotek przymocowany do góry trójnogu umożliwia łatwą zmianę wysokości rusztu. Innowacyjne umieszczenie rusztu pozwala kierować...

  189,00 zł
 • Darmowa
  Wysyłka

  Nietuzinkowy grill ogrodowy posiada malowany proszkowo trójnóg, który nie jest podatny na warunki atmosferyczne. Grill posiada kołowrotek, który daje możliwość bezproblemowej zmiany wysokości rusztu. Produkt dzięki swojemu urokowi upiększy ogród oraz podniesie standard otoczenia domu.

  199,00 zł
 • Darmowa
  Wysyłka

  Grill ogrodowy na trójnogu malowanym metodą proszkową to produkt przeznaczony do użytku na świeżym powietrzu. Mieszczący się na górze trójnogu kołowrotek pozwala w łatwy sposób zmienić wysokość rusztu. Elegancka stylistyka oraz wysoka funkcjonalność to tylko jedne z licznych zalet tego produktu.

  229,00 zł

gama_produktow.png

Szeroka gama produktów

14_dni_zwrotu.png

14 dni na zwrot towaru

darmowa_dostawa.png

Darmowa dostawa

opinie.png

99% pozytywnych opini

My, Polacy, jesteśmy prawdziwymi Grillomaniakami !

Grillowanie to nie tylko smak pieczonego mięsa lub warzyw, ale przede wszystkim spotkania ze znajomymi i rodziną. Nic nie smakuje tak dobrze, jak gorące danie z grilla lub kociołka w gronie najbliższych. Grillomaniak.pl to idealne miejsce, by zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt, niezbędny do grillowania, wędzenia czy gotowania na powietrzu. Prezentujemy bogatą ofertę grilli ogrodowych na trójnogach, palenisk ogrodowych, wędzarni, a także kociołków węgierskich oraz kociołków żeliwnych. Z naszym sprzętem każdy letni wieczór będzie kojarzył się z wyśmienitymi smakami i pozostanie niezapomniany!

Kontakt z nami

 • WARGO
 • Międzyrzecz

hand_made.png