Wędzarnia ogrodowa - co należy wziąć pod uwagę, wybierając wędzarnię do ogrodu

Wędzarnia ogrodowa - co należy wziąć pod uwagę, wybierając wędzarnię do ogrodu

Samodzielne wędzenie mięsa i ryb staje się coraz bardziej popularne. Jest odpowiedzią na coraz gorszej jakości produkty sprzedawane w sklepach. Własnoręczne przygotowywanie wędzonek jest możliwe dzięki temu,  że na rynku istnieje obecnie spory wybór wędzarni ogrodowych. Na co warto zwrócić uwagę, przed wyborem wędzarni do ogrodu, by spełniała nasze oczekiwania?

Różne rodzaje wędzarni do ogrodu

Spotkać można różne wędzarnie ogrodowe, najprostszym podziałem jest rozróżnienie na stałe wędzarnie do ogrodu oraz przenośne wędzarnie ogrodowe. Wędzarnie wybudowane na stałe, takie jak wędzarnia ogrodowa murowana najczęściej wykonane są z kamienia, ewentualnie z drewna. Decydując się na taką wędzarnie, można zakupić gotowe elementy i postawić w ogrodzie gotowe bloki lub zdecydować się na samodzielną budowę. Innym rozwiązaniem jest wybór przenośnej wędzarni do ogrodu. Takie wędzarni mogą być elektryczne, drewniane lub może to być wędzarnia ogrodowa metalowa.

Prosta wędzarnia ogrodowa

Dobrym rozwiązaniem dla początkujących jest wybór prostej wędzarni, która nie będzie wymagała skomplikowanej obsługi. Do takich należy nasza przenośna wędzarnia ogrodowa. Jest to wędzarnia wykonana z grubej blachy odpornej na wysoką temperaturę, co zapewnia jej długą trwałość. Na tylnej ściance znajduje się regulacja ujścia dymu, a dopływ powietrza reguluje się na drzwiczkach z przodu. Uchwyty znajdujące się z obu stron pomagają w łatwym przenoszeniu wędzarni. Mimo prostej obsługi ta wędzarnia ogrodowa jest wyposażona we wszystko, co niezbędne, by móc rozpocząć przygotowywanie własnych  wędzonek. Posiada termometr (do 120° C), który ułatwi kontrolowanie temperatury, co jest bardzo przydatne, głównie dla nowicjuszy w tej dziedzinie. Na wyposażeniu znajdują się również kołki i haki, na których umieszcza się produkty do wędzenia. Do zestawu dołączona jest również siatka, umożliwiająca wędzenie na leżąco.

Mobilność wędzarni ogrodowej - możesz wędzić, gdzie chcesz

Przenośne wędzarnie ogrodowe cieszą się sporym zainteresowaniem nie bez powodu. Dają dużo większe możliwości przy aranżacji ogrodu w przeciwieństwie np. do wędzarni ogrodowej murowanej. Osoby niezdecydowane lub te, które dopiero zaczynają wędzić nie zawsze wiedzą, czy wędzenie im się spodoba. Wędzarnia ogrodowa murowana jest ładnym elementem dekoracyjnym, co jednak jeśli okaże się, że wędzenie nie zostanie naszym hobby? Staje się zbędnym i zajmującym miejsce w ogrodzie elementem. Wędzarnia ogrodowa metalowa, która jest mobilna, może być w takiej sytuacji schowana, albo można się jej po prostu pozbyć. Przenośne wędzarnie są cenione również za to, że ich niewielka waga pozwala na przewiezienie ich na inne miejsce. Jest to dobra opcja na zabranie ich np. na weekend na rybach bądź na wędzenie na działce poza miastem.

Wędzarnia ogrodowa - wykonanie

Dobra wędzarnia ogrodowa to inwestycja na lata. Warto więc zwrócić uwagę na jakość wędzarni. Przede wszystkim ważny jest materiał wykonania, powinien być odporny na wysoką temperaturę, by nie dopuścić do przepalenia. Dodatkowe pokrycie farbą i zakonserwowanie od wewnątrz poprawia żywotność wędzarni. Dostępne u nas wędzarnie ogrodowe są polskiej produkcji i wykonane są z materiałów najlepszej jakości.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

gama_produktow.png

Wide range of products

14_dni_zwrotu.png

14 days to return the goods

darmowa_dostawa.png

Kostenlose Lieferung

opinie.png

99% positive feedback