Najlepsze akcesoria do grilla | grillomaniak.pl

Najlepsze akcesoria do grilla  | grillomaniak.pl

Zastanawiasz się nad zakupieniem grilla? A może już go posiadasz? Odpowiednio dobrane akcesoria do grilla pozwalają na otrzymanie jeszcze smaczniejszych potraw, a co za tym idzie, osiągnięcie jeszcze większej satysfakcji z grillowania.

Akcesoria do grilla

Akcesoria do grilla znacznie ułatwiają przyrządzanie potraw oraz przechowywanie sprzętu do grilla. Gotowanie na powietrzu będzie jeszcze satysfakcjonujące, jeśli do grilla dobierzesz:

  • pokrywę,

  • patelnię/wok,

  • ruszt do grilla,

  • palenisko ogrodowe.

Akcesoria do grilla różnią się rozmiarem i funkcjami.

Akcesoria do grilla -  pokrywa i patelnia

Pokrywy przeznaczone są do palenisk ogrodowych i pozwalają na utrzymanie porządku po wspólnym grillowaniu. Dzięki nim zakryjesz misę i zabezpieczysz przyrządzane jedzenie przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo misa chroni przed wydostaniem się żaru i wypalonego drewna. Wygodne przenoszenie pokrywy umożliwia specjalny uchwyt. Inną bardzo przydatną funkcją pokrywy jest wygaszanie ognia. Wykonane z surowej stali pokrywy są wytrzymałe i odporne na czas.

Pokrywy różnią się od siebie wymiarami i kształtem. Do wyboru mamy pokrywy okrągłe i pokrywy kwadratowe. Dostępne na rynku patelnie posiadają od 60 cm do 100 cm szerokości.

Natomiast patelnie/woki odpowiadają za niepowtarzalny smak i aromat przyrządzanych potraw. Wykonana ze stali patelnia wytrzyma próbę czasu. Patelnię/wok warto połączyć z trójnogiem i zawiesić na łańcuchu.

Dostępne w specjalistycznych sklepach z asortymentem do grillowania patelnie/woki różnią się grubością misy. Dlatego przy wyborze patelni, warto kierować się wielkością misy. Im większa misa, tym więcej miejsca dla jedzenia!

Najlepiej wybierać patelnie, których powłoka nie zawiera substancji chemicznych, które wpłyną na smak potraw. Dzięki temu jest w 100% bezpieczny dla zdrowia.

Wytrzymała konstrukcja patelni/woku odpowiada za jej stabilność. Patelnia nie wygina się pod wpływem temperatury i jest wyjątkowo łatwa w czyszczeniu.

Akcesoria do grilla - ruszt do grilla

Ruszt do grilla będzie się najlepiej sprawował, gdy zawiesimy go na trójnogu. Wykonany z dbałością o detale z wytrzymałej stali, pozwala na długoletnie użytkowanie. Brak substancji chemicznych to cecha, jaką powinien posiadać idealny ruszt do grilla.

Wykonany ze stali czarnej lub nierdzewnej ruszt od grilla posiada różne rozmiary. Jego standardowa średnica wynosi zwykle od 50 cm do 80 cm. Solidnie wykonana konstrukcja zapobiega wyginaniu się sprzętu pod wpływem temperatury. Ruszt do grilla jest łatwy w czyszczeniu.

Trójnóg to specjalny stelaż do grilla, umożliwiający wygodne zawieszanie:

  • kociołka,

  • rusztu,

  • patelni/woku.

Trójnóg zapewnia całej konstrukcji stabilność. Składa się ze stelaża z łańcuchem i kołowrotkiem do regulacji wysokości zawieszenia rusztu, patelni czy kociołka. Pomalowany metodą proszkową na czarno, prezentuje się bardzo elegancko dzięki efektownym zdobieniom.

Dostępne w sklepach trójnogi posiadają różną wysokość. Najczęściej spotykanymi wysokościami są 180 cm i 200 cm. Zaletą sprzętu jest możliwość rozłożenia na każdej powierzchni, nawet nierównej. Trójnóg umożliwia szybkie składanie i rozkładanie, przez co jest łatwy do przenoszenia. Jeśli planujesz grillowanie na kempingu, grill na trójnogu sprawdzi się z pewnością.

Ciekawe oferty produktów odnajdziesz tutaj: http://grillomaniak.pl/pl/9-akcesoria

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code

gama_produktow.png

Wide range of products

14_dni_zwrotu.png

14 days to return the goods

darmowa_dostawa.png

Kostenlose Lieferung

opinie.png

99% positive feedback